Luottamushenkilöt

Kunnanvaltuutetut

Helander-Nieminen Eija, kehitysvammahuollon ohjaaja, yrittäjä, 040 715 3505, eija.helander@gmail.com

Lehtonen Harri, peruskoulun luokanopettaja ja rehtori, 044 422 4004, harri.lehtonen@eura.fi

Lehtonen Joni, yrittäjä, kirvesmies, 045 138 7346, joni@kauttuanrakennuspalvelu.fi

Harri Nurminen, paperityöntekijä

Nurminen Timo, aluepalomestari, 044 701 7364, timo.nurminen@dnainternet.net

Reunanen Ari, historian ja yhteiskuntaopin opettaja, 050 538 2857, reunanen.ari@gmail.com, www.arireunanen.fi

Salonen Terhi, hiusmuotoilija, yrittäjä, 045 120 5395 terhi.salonen1@gmail.com

Siivonen Minna, ruokapalvelutyöntekijä, 050 570 3353, minna.siivonen@netti.fi

Susi Pertti, paperityöntekijä, eläkeläinen, 050 531 5056, pertti.susi@gmail.com

Vainio Maaret, sairaanhoitaja, 040 584 2895, maaret.vainio@eura.fi

Virta Jukka, pääluottamusmies, 0400 639 553, jukka-virta@suomi24.fi

(Varajäsenet järjestyksessä

Hannu Arvola, eläkeläinen, 040 7410487, hannu1arvola@gmail.com

Tero Setälä, työnjohtaja,

Virpi Nurmi, lehtori,

Tanja Pajunen, terveystieteidenmaisteri,

Tiina Vihavainen, henkilölöstöpäälikkö,  050 5180983, tiina.vihavainen@gmail.com

Saari seppo, toimittaja

Susanna Kunnas, yrittäjä

Hannele Henrikson, erityisluokan opettaja

Jukka Helin, opettaja, ohjelmapalveluyrittäjä

Riitta-Liisa Lehtimäki, DKK, eläkeläinen

Joni Hiljanen, prosessinhoitaja

Luottamustehtävät  2021-2025

Kunnanvaltuusto: Pertti Susi 1 vpj.

Kunnanhallitus: Harri Lehtonen pj. (vara Jukka Virta), Ari Reunanen (vara Tero Setälä), Maaret Vainio (Virpi Nurmi)

Tarkastuslautakunta: Jukka Helin, vara Terhi Salonen

Keskusvaalilautakunta: Pertti Susi, 1 vara Matti Saksa

Sivistyslautakunta: Jukka Virta pj. (vara Tero Setälä), Hannele Henriksson (vara Tanja Pajunen), Minna Siivonen (vara Riitta-Liisa Lehtimäki) j

Perusturvalautakunta: Tanja Pajunen vpj. (vara Sanna Nurminen), Harri Nurminen(vara Pasi Lepistö), Virpi Nurmi (vara Tanja Aro)

Tekninen lautakunta: Timo Nurminen, vpj. (vara Joni Lehtonen ),  Jaana Tuomi-Mastokangas (vara Sirpa Satola), J Tiina Vihavainen (vara Riitta-Liisa Lehtimäki)

Ympäristölautakunta: Eija Helander-Nieminen. (vara Sanna Nurminen)

Lautamiehet: Timo Nurminen

Satakuntaliiton edustajainkokous edustajat: Eija Helander-Nieminen (vara Maaret Vainio)

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet: Jukka Virta ja Tero Setälä

Sairaanhoitopiirin valtuusto: Maaret Vainio, (vara Tanja Pajunen)

Jätelautakunta: Kari Virtanen

Maakuntavaltuusto: Pertti Susi (vara Hannu Arvola)

Aluepelastuslaitos: (vara Sanna Nurminen)

Satakunnan kuntapäivät: Maaret Vainio (vara Jukka Virta)

Rauman seudun seutuhallitus: Harri Lehtonen (vara Pertti Susi)

Kommentit

Jätä kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.