Kunnanvaltuutetut

Arvola Hannu, Autonkuljettaja, 040 741 0487, hannu.arvola@luukku.com

Helander-Nieminen Eija, Kehitysvammahuollon ohjaaja, yrittäjä, 040 715 3505, eija.helander@gmail.com

Lehtonen Harri, Peruskoulun luokanopettaja ja rehtori, 044 422 4004, harri.lehtonen@eura.fi

Lehtonen Joni, Yrittäjä, 045 138 7346, joni@kauttuanrakennuspalvelu.fi

Kunnas Susanna, yrittäjä, 050 529 4926, susannakunnas@gmail.com

Nurminen Timo, aluepalomestari, 044 701 7364, timo.nurminen@dnaintenet.net

Paavilainen Hannu, CNC-koneistaja, 044 567 3225, hannu.paavilainen@elisanet.fi

Reunanen Ari, vastuukoordinaattori, 050 538 2857, reunanen.ari@gmail.com, www.arireunanen.fi

Salonen Terhi, parturi/kampaaja, 045 120 5395 terhi.salonen1@gmail.com

Siivonen Minna, Ruokapalvelutyöntekijä, 050 570 3353, minna.siivonen@netti.fi

Susi Pertti, Paperityöntekijä, 050 531 5056, pertti.susi@gmail.com

Vainio Maaret, Sairaanhoitaja, 040 584 2895, maaret.vainio@dnainternet.net

Virta Jukka, Pääluottamusmies, 0400 639 553, jukka-virta@suomi24.fi

 

Varajäsenet järjestyksessä

Saari Seppo, toimittaja, viestintäyrittäjä, 041 531 826,  seppo.saari@pp.inet.fi, ssaari@gmail.com

Nurminen Harri, pituusleikkurinhoitaja, 050 552 0964.  harrinurminen@icloud.com

Setälä Tero, työnjohtaja, 040 514 7348, tero.setala@lmg.fi

Helander Ville, paperityöntekijä, vhelander@gmail.com

 

Luottamustehtävät 2017 – 2021

Kunnanvaltuusto: Pertti Susi 1 vpj.

Kunnanhallitus: Harri Lehtonen pj. (vara Aimo Mattila), Maaret Vainio (vara Seija Ilomäki), Jukka Virta (Harri Nurminen), Eija Helander-Nieminen (vara Minna Siivonen)

Kunnanhallituksen edustajat lautakunnissa: Tekninen lautakunta/ Maaret Vainio

Tarkastuslautakunta: Tiina Vihavainen, vara Hannu Aalto

Keskusvaalilautakunta: Veikko Nurmi vpj., 2 vara Lasse Helander

Sivistyslautakunta: Ari Reunanen pj. (vara Ville Helander), Hannele Henriksson (vara Terhi Salonen), Susanna Kunnas (vara Virpi Nurmi) ja Tero Setälä (vara Kimmo Mieskoski)

Perusturvalautakunta: Hannu Paavilainen pj. (vara Matti Saksa), Hannu Mattila (vara Timo Nurminen), Terhi Salonen (vara Raija Friman) ja Kirsti Arvola (vara Hannele Henriksson)

Tekninen lautakunta: Hannu Arvola vpj. (vara Sami Paavilainen), Seija Ilomäki (vara Terttu Kallionsivu), Joni Lehtonen (vara Tero Setälä), Sirpa Satola (vara Marke Arvola),

Ympäristölautakunta: Seppo Saari pj. (vara Tarmo Koivumäki), Virpi Nurmi (vara Tiina Vihavainen)

Kuntaliiton hallitus: Harri Lehtonen

Lautamiehet: Kirsti Arvola

Satakuntaliiton edustajainkokous edustajat: Pertti Susi (vara Hannu Arvola)

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet: Hannu Arvola ja Minna Siivonen

Sairaanhoitopiirin valtuusto: Maaret Vainio 3 vpj.

Satakunnan koulutuskuntayhtymä: Harri Lehtonen

Jätelautakunta: Timo Nurminen

Maakuntavaltuusto: Harri Lehtonen (vara Pertti Susi)

Aluepelastuslaitos: Maaret Vainio

Satakunnan kuntapäivät: Maaret Vainio (vara Jukka Virta)

Rauman seudun seutuhallitus: Harri Lehtonen (vara Pertti Susi)